Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından bu yıl 16?ncısı düzenlenen "Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması"nda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ?Uygulama? Ödülüne layık görüldü.

Tarihi Kentler Birliği tarafından 16 yıldır düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nın ödül töreni Antalya’da düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarı’nda gerçekleştirildi.  Yarışmada Seyhan Belediyesi’nce yapılan Av. Turan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesi ile Nuri Has Pasajı ponjesi Tarihi Kentler Birliği “Süreklilik” ödülünü aldı. Ödülü Seyhan Belediyesi adına Başkan Zeydan Karalar aldı. Süreklilik ödülü, koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryolarını uzun süre istikrarlı bir biçimde uygulanmasından dolayı verilmekte.

 “TARİHE SAHİP ÇIKAN BAŞKAN”

Başkan Karalar’ın göreve geldiği günden bu yana tarihe verdiği önem ve uyguladığı projelerle birçok ödüle layık görüldü. Alınan ödüllerin kendilerini daha çok azmettirdiğini ve çalıştırdığına vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın tarihine sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.