Adana önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak. Şemsettin Başkurt ile Adnan Ateşok?un ?Adana?nın İzini Tarihe Bırakanlar? resim sergisi, şehrin kurtuluş günü olan 5 Ocak?ta Yaşar Kemal Kültür Merkezi?nde sanatseverlerle buluşacak.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünde Seyhan Belediyesi önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak. “Adana’nın İzini Tarihe Bırakanlar” isimli sergide Şemsettin Başkurt ile Adnan Ateşok eserleri, 5 Ocak 2017 Perşembe günü saat: 18.30’da, Yaşar Kemal Kültür Merkezi içerisinde yer alan Abidin Dino Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. 1948 yılında vefat edene kadar Adana'yı resimleyen büyük usta Şemsettin Başkurt'un eserleri gün yüzüne çıkıp, değerli ressam Merhum Adnan Ateşok'un işleriyle birlikte sergileniyor. Adana’nın yetiştirdiği ustaların toplu eserleri, kentin kurtuluş gününde Adanalılarla buluşacak. Seyhan Belediyesi öncülüğünde Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu, Adana Lions Kulüpleri ve birçok sanat, eğitim ve meslek kuruluşunun birlikteliğinde düzenlenecek serginin küratörlüğünü S. Haluk Uygur ile Mehmet Emin Arıcı üstleniyor.

Serginin ayrıca; Adana Lions Kulübü, Beş Ocak Lions, Büyüksaat Lions Kulübü, Ceyhan Lions Kulübü, Çukurova Lions Kulübü, Koza Lions Kulübü, Reşatbey Lions Kulübü, Seyhan Lions Kulübü, Taşköprü Lions Kulübü, Toros Lions Kulübü, Yenibaraj Lions Kulübü, Yüreğir Lions Kulübü, Ziyapaşa Lions Kulübü, Adana Tabip Odası, Çukurova Sanat Girişimi, Adana Ressamlar Topluluğu, Adana Turizm, Galeri Claudia Schmidt, Birey Okulları ve Temel Etüt Eğitim Merkezi destek vermekte.