2. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası?nda Seyhan Belediyespor?un genç ve yetenekli sporcuları Cemal Ali Al Wattar Kick Light ve Light Kontak, Ali Benli Low Kick ve Full Contact, Elif Aybuke Benli Kick Light ve Mahsun Teker Low Kick kategorilerinde şampiyon oldu.

ŞAMPİYONLUKLARLA DÖNÜYORLAR

Seyhan Belediyespor kick boks takımı Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’ndan kupalarla dönüyor. 06-09 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılan turnuva’da Seyhan Belediyespor’un genç ve yetenekli sporcuları Cemal Ali Al Wattar Kicklight ve light kontak branşlarında, Ali Benli 71 kg lowkick ve 71 kg full contact, Elif Aybuke Benli 70 kg Kick light, Mahsun Teker 81 kg lowkick kategorilerinde rakiplerini tek tek yenerek şampiyonluğu elde etti.

CEMAL, BAŞKAN KARALAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Kick Light ve Light Kontak branşlarında rakiplerini tek tek deviren Cemal Ali Al Wattar, şampiyonluğa ulaşırken yaptığı açıklamada şampiyon olmasında önemli katkıları olan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti.  Cemal açıklamasında “Allaha şükürler olsun ki Antalya’da yapılan Uluslararası Turkish Open Turnuvası’nda iki branşta birden şampiyon oldum. Bu başarıma katkısı olan benden desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar ve Başkan Yardımcısı Sayın Kadir Özdemir’e teşekkür ederim. Bununla birlikte beni bu turnuvaya hazırlayan maç boyunca kalbi benimle atan değerli hocam ağabeyim Uğur Aripişirici’ye ve ayrıca bütün hazırlık sürecimde arkamda olan beni destekleyen hayatımın anlamları eşim ve çocuklarıma bu başarımı hediye ediyorum...” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KARALAR, TAKIMI KUTLADI

Antalya’da elde edilen başarıların kendisi için çok önemli olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, alınan bu başarılar ile verilen emeğin karşılığını gördüklerini belirtti. Başkan Zeydan Karalar, “Benim güzel kardeşlerim kick boksta tüm Adana’nın göğsünü kabartmıştır. Elde edilen başarılar bizim için çok önemli özellikle uluslararası turnuvalarda bayrağımızın göndere çekilmesi verilen emeğin boşa gitmediğinin göstergesidir. Ben bütün takımı elde edilen başarılarından ötürü kutluyorum. Spora ve sporcuya verdiğimiz destek artarak devam edecek. İnşallah bu destekler yeni kupaların yeni şampiyonlukların Adana’ya gelmesine vesile olacak” ifadelerine yer veridi.