Meclis Gündemi

03 EYLÜL 2018 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 17.00’DE BELEDİYEMİZ MECLİS SALONUNDA YAPILACAK OLAN BELEDİYE MECLİSİNİN EYLÜL AYINA AİT GÜNDEMİ  

 

 1. Döşeme Mahallesi ve Mestanzade-Şehitduran-Yenibey(Kısmi) Mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşüm ve gelişim uygulamasının kat karşılığı inşaat sözleşmesi ihalesi yoluyla yapılması teklifi ile ilgili Emlak, Deprem ve Afet, Kentsel Dönüşüm, Emlak, Sosyal Hizmetler, AB Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Ar-Ge, Bilim tekn. Ve Elektronik Belediyecilik müşterek komisyon raporu.
 2. Adana İli Seyhan İlçesi Havuzlubahçe, Hürriyet, Yenibey, Barbaros, Bey, Akkapı, Mıdık, Hadırlı ve Dağlıoğlu Mahalleleri 953 Ha Alanda Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına Ait 18 Adet İtiraz Dilekçesine Ait İmar, Çevre, Kanunlar, Plan ve Bütçe, Eğitim, Kültür, Ulaşım, Tarife, Sağlık, Halkla İlişkiler, Gençlik Spor, Tüketiciyi Koruma Müşterek Komisyon Raporu
 3. Adana İli Seyhan İlçesi Çınarlı Mahallesi 6494 ada 13 Parsele Yönelik Adana 2. İdare Mahkemesinin 2017/708 K. Sayılı Mahkeme Kararı Doğrultusunda Alınan Meclis Kararına Yönelik 1 Adet İtiraz Dilekçesine ait İmar, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet,  Emlak, Sosyal Hizmetler, A-B Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Araştırma ve Geliştirme, Bilim ve Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Müşterek Komisyon Raporu
 4. Adana İli Seyhan İlçesi Bahçeşehir Mahallesi 7427 Ada 3 Parsel, Yolgeçen Mahallesi 12170 Ada 90 Parsel, Akkapı Mahallesi 1054 Ada 52 Ve 49 Parsel, Sarıhamzalı Mahallesi 4391 Ada 20 Parsel Ve Sarıhamzalı Mahallesi 202 Ada 1 Parsellerin Satışına İlişkin Olur Verilmesine Ait Teklifi ile ilgili Emlak, Deprem ve Afet, Kentsel Dönüşüm, Emlak, Sosyal Hizmetler, AB Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Ar-Ge, Bilim tekn. Ve Elektronik Belediyecilik müşterek komisyon raporu.
 5. Uçakalanı (Yeşiloba) Mahallesi 1801 ada 2 parsel nolu 495,30m2 yüzölçümlü arsanın 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesi uyarınca satılması ile ilgili Emlak, Deprem ve Afet, Kentsel Dönüşüm, Sosyal Hizmetler, AB Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Ar-Ge, Bilim Tekn. Ve Elektronik Belediyecilik müşterek komisyon raporu.
 6. Adana İli Seyhan İlçesi Barbaros Mahallesi 8491 ve 8493 Adalara Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliği Teklifi ile ilgili İmar Çevre Kanunlar Plan ve Bütçe Eğitim Kültür Ulaşım Tarife Sağlık Halkla İlişkiler Gençlik Spor Tüketiciyi Koruma Müşterek Komisyon Raporu.
 7. Adana İli Seyhan İlçesi Yeşiloba, Aydınlar, Fevzipaşa ve Barış Mahalleleri'nde Plan Notu Değişikliğine Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliği Teklifi ile ilgili İmar, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet,  Emlak, Sosyal Hizmetler, A-B Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Araştırma ve Geliştirme, Bilim ve Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Müşterek Komisyon Raporu.
 8. Adana İli Seyhan İlçesi Sümer, Yeşilyurt ve Yenibaraj Mahalleleri Yaklaşık 210 Ha Alanda Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına Ait 5 Adet İtiraz Dilekçesine Ait İmar, Çevre, Kanunlar, Plan ve Bütçe, Eğitim, Kültür, Ulaşım, Tarife, Sağlık, Halkla İlişkiler, Gençlik Spor, Tüketiciyi Koruma Müşterek Komisyon Raporu.
 9. Adana İli Seyhan İlçesi İsmetpaşa, Yeşilevler, Bahçelievler, Demetevler, Narlıca, Mithatpaşa ve Denizli Mahalleleri 215 Ha Alanda Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına Ait 15 Adet İtiraz Dilekçesine Ait İmar, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet,  Emlak, Sosyal Hizmetler, A-B Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Araştırma ve Geliştirme, Bilim ve Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Müşterek Komisyon Raporu.
 10. Adana İli Seyhan İlçesi Pınar Mahallesi 11174 Ada 8 Parsele Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliği Teklifi İmar, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet,  Emlak, Sosyal Hizmetler, A-B Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Araştırma ve Geliştirme, Bilim ve Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Müşterek Komisyon Raporu.
 11. Adana İli Seyhan İlçesi Sucuzade Mahallesi 48-49-50-51-52-61-62-69 Ve 1342 Nolu Adalar ve Muhtelif Parseller Üzerinde Yapılacak İşyerlerinden, Kamulaştırma Kanunun Trampa Yöntemiyle Devri Yapılacak Olan Bağımsız Bölümlerden Artan Bağımsız Bölümlerin Kat İrtifakı Kurulduktan Sonra Proje Üzerinden Satışına İlişkin Olur Verilmesine Ait Teklifi ile ilgili Emlak, Deprem ve Afet,  Kentsel Dönüşüm, Sosyal Hizmetler, AB Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Ar-Ge, Bilim Tekn. Ve Elektronik Belediyecilik müşterek komisyon raporu.
 12. Adana İli Seyhan İlçesi Tapunun Kanalüstü (Pınar)  Mahallesi 11175 Ada 7 Parsele Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliği Teklifi ile ilgili İmar, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet,  Emlak, Sosyal Hizmetler, A-B Dış İlişkiler, Turizm, Engelli Hakları, Hesap İnceleme, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Araştırma ve Geliştirme, Bilim ve Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Müşterek Komisyon Raporu.
Zeydan KARALAR
Seyhan Belediye Başkanı