Projeler

Başınıza Çorap Örüyoruz Projesi

Proje Adı : Başınıza Çorap Örüyoruz Projesi

Proje Sahibi : Seyhan İlçe Belediyesi

Proje Ortakları : Seyhan Halk Eğitim Merkezi

Proje Süresi : 12/06/2012-12/03/2013 (9 AY)

Proje Bütçesi : 82.657,50 TL (%84,70 hibe)

Ulusal Ajans :

(Diğer) : Çukurova Kalkınma Ajansı

Katılımcı Sayısı : 60 kişi

Katılımcı Özelliği : Hürriyet, Yenibey, Gülpınar, Barbaros, Şehitduran, Meydan, Dumlupınar, Sucuzade Mahallelerinde yaşayan göçle gelmiş dezavantajlı 60 kadın.

Projenin Amacı : Göçle gelen nüfusun kent yaşamıyla ve toplumun diğer kesimleriyle entegrasyonunun sağlanması kapsamında ADANA ilinde sürdürülebilir mesleki eğitim ve rehabilitasyon programları geliştirmek ve Seyhan İlçesindeki katılımcı 60 dezavantajlı kadına tekstil konfeksiyon alanında; çorap üretimi ve dikim konularında mesleki temel beceri kazandırmak ve mesleki rehabilitasyon anlamında sürdürülebilirliği sağlamak amaçlanmıştır.

Proje Özeti : Yenibey SEYMER, Saydam SEYMER ve Gülpınar SEYMER’de oluşturulan Triko kursu ile 60 dezavantajlı kadına tekstil konfeksiyon alanında; çorap üretimi ve dikim konularında mesleki temel beceri kazandırılmış ve kadınların mesleki rehabilitasyonu sağlanmıştır.

Proje Çıktıları : Seyhan İlçesindeki katılımcı 60 dezavantajlı kadına tekstil konfeksiyon alanında; çorap üretimi ve dikim konularında mesleki temel beceri kazandırmak ve mesleki rehabilitasyon anlamında sürdürülebilirliği sağlanmıştır.

Proje Sorumlusu : Seyhan İlçe Belediyesi