22.04.2019

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'dan bayram mesajı;

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu söyledi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bir halkın geleceğine ve demokrasiye sahip çıktığı gün olduğunu kaydetti.

Başkan Akif Akay yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal tarafından temelleri 23 Nisan 1920'de temelleri atılan ve halkın iradesinin söz sahibi olduğu ilk meclisin açılışı, bu ulusun demokrasiye ve cumhuriyete bağlılığını göstermektedir.

Böylesi anlamlı bir günün daha sonra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanması daha da anlamlıdır. Ulusal egemenliğin millette olduğunun bir haykırışı ve geleceğimiz olan çocuklarımıza emanet edilmesi 23 Nisan'ın anlamını gözler önüne sermektedir.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu nice 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları'nı coşku içerisinde kutlamak temennisiyle tüm halkımızın bayramı kutlu olsun."