25.01.2020

Seyhan'dan Elazığ'a yardım eli.

Türkiye, gece saatlerinde Elazığ ve Malatya'da peş peşe yaşanan şiddetli depremlerle sarsıldı. Elazığ ve Malatya'da Depremde ölenlerin sayısı 20'yi aşarken Bini aşkın yurttaşın yaralandığı bilgisini paylaştı. Deprem haberinin ve yıkıcı etkisinin duyulmasının ardından Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın talimatıyla deprem şiddetinin etkili olarak hissedildiği Elazığ'a tırlarla yardım malzemesi gönderildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ İHTİYAÇLAR GÖNDERİLDİ

Elazığ Belediyesi ve 8. Kolordu Komutanlığı ile görüşülerek hazırlanan acil ihtiyaç malzemeleri olan battaniye, uyku tulumu, konserve, tuvalet kağıdı, el sabunu, çocuk bezi, ısıtıcı, süt, çay, şeker, bisküvi gibi temel ihtiyaç malzemeleri tırlarla bölgeye gönderildi. Seyhanlıların talepleri doğrultusunda yardım etmek isteyen vatandaşlar da yardımlarını Seyhan Belediyesine ulaştırarak Elazığ'a ulaştırabilecekler. Vatandaşların Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde kurulan standa yardım malzemelerini getirerek teslim edebilecek

BAŞKAN AKAY'DAN GEÇMİŞ OLSUN VE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay toplumun her zaman zor dönemde bir araya gelmesini bildiğini anımsatarak "Depremin acılarını da bir araya gelerek en aza indirmeli ve yaraları sarmalıyız. Bu nedenle Belediye olarak üzerimize düşeni yapıyor, acil ihtiyaçlardan oluşan yardımları ulaştırıyoruz. Halkımız da isterse bizim aracılığımızla yardımlarını ulaştırabilirler. Depremde yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allahtan Rahmet diliyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum." dedi.

Bu arada Seyhan Belediyesi ve vatandaşların gönderdiği acil ihtiyaçlardan oluşan ilk yardım tırı öğle saatlerinde Başkan Akif Kemal Akay nezaretinde Elazığ'a hareket etti.