17.03.2020

Seyhan'da "Kamusal Hijyen" seferberliği

Seyhan Belediyesi, corona virüs için aldığı önlemleri sıklaştırdı. Belediye hizmet binasını ve ek hizmet binalarını sürekli dezenfekte eden Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, halkın yoğun olarak kullandığı bölgelerde dezenfekte çalışmalarına yoğunluk verdi.

Sağlık Bakanlığının Türkiye'de yeni tip Corona virüsün (COVID-19) pozitif test edildiğini duyurmasının ardından, Seyhan Belediyesi, halkın hastalıktan korunmasına yönelik hijyen çalışmalarını hızlandırdı. Seyhan Belediyesi hizmet binalarında dezenfekte çalışmaları sürerken, Temizlik İşlerleri Müdürlüğüne bağlı ekipler halkın sıkça kullandığı açık bölgelerde de hijyen uygulaması gerçekleştirdi.

İLAÇLI SU, DUMANLI VE SIVI DEZENFEKTANLA HİJYEN

Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sabah erken saatte gerçekleştirilen toplantıyla corona virüs konusunda bilgilendirildiler. Ekipler daha sorma özel kıyafetle başladıkları çalışmada, cami, cem eveleri ile tüm ibadethanelerde, ihtiyaç duyulan kamu alanlarında, parklarda, halkın yoğun olarak kullandığı sokaklarda ilaçlı su, dumanlı ve sıvı dezenfektanlarla hijyen çalışması yaptı.

OZON DESTEKLİ CİHAZLARLA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

 Corona virüs salgını riskine karşı parklarda kullanılan oyun alanları, çöp konteynırları, Pazar yerleri, sokaklar, titiz bir çalışmayla dezenfekte edildi. Ozon destekli cihazlar, ısıtmalı tankerler, buhar basınçlı araçlar ile klasik temizlik ve ilaçlama araçlarının kullanıldığı temizlik ve hijyen çalışmalarının düzenli periyotlarla devam edeceği belirtildi.

AKAY "HALKIMIZDAN İSTEĞİMİZ KİŞİSEL HİJYENE DİKKAT ETMELERİDİR"

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise temizlik ve hijyen konusunda aralıksız çalışmaların süreceğini belirtti. Başkan Akay "Biz elimizden geldiğince üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Öncelik verdiğimiz Hijyen çalışmaları çok sık şekilde devam edecek. Ancak halkımızdan da isteğimiz, kişisel hijyene dikkat etmeleridir. Halkımızın zorunlu olmadıkça çok kalabalık yerlere girmemesini, el sıkışmamalarını, sık sık ellerini yıkamalarını ve ikili veya çoklu görüşmelerde kişisel mesafelerini korumalarını öneriyoruz. El birliğiyle "dikkatli" ve "farkında" olarak corona virüs'ün etkilerini geride bırakacağımıza inanıyorum" dedi.