01.04.2020

Seyhan'dan yaş almışlara ve kronik hastalara "Vefa"

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay "Vefa Sosyal Destek Grubu" kapsamında gerçekleştirilen hizmetleri denetleyerek "Amaç risk grubunun temel ihtiyaçlarını karşılamaktır" mesajı verdi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında oluşturulan ve risk grubundaki 65 üstü yaş almışlarla kronik hastalara hizmet veren  "Vefa Sosyal Destek Grubu"nun çalışmalarını denetledi.

Başkan Akay, Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Adana Valiliği öncülüğünde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu"nun bir parçası olan Seyhan Belediyesinin, 65 üstü yaş almışlarla kronik hastalara yönelik "Sıcak Yemek" hizmetini yerinde denetledi. Valilikçe tahsis edilen Şehit Ahmet-Mehmet Oruç Spor Lisesi mutfağında Seyhan Belediyesi personeli tarafından yapılan yemekler, belirlenen ailelere yine Belediye personeli tarafından sıcak zincir şartları sağlanarak hijyen kurallarına uyularak teslim ediliyor.

MUTFAKTA YEMEKLER "VEFA" İÇİN PİŞİYOR

Her gün mutfakta pişirilen yemekler, Seyhan Belediyesi Gıda Mühendisi tarafından kontrolden geçiriliyor. Hijyen kurallarına en üst seviyede uyulduğu mutfakta, yemekler özel olarak hava almaması için paketleniyor ve Seyhan'da belirlenen ailelere Belediye personeli tarafından evlerinde teslim ediliyor. Seyhan Belediyesi, başta sıcak yemek olmak üzere  "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamındaki ihtiyaçları zamanında karşılayarak halkın mağdur olmamasını sağlıyor. Seyhan Belediyesi her gün ortalama 1000 (Bin) aileye sosyal destek sağlıyor.

"AMAÇ RİSK GRUBUNDAKİ HALKIMIZIN TEMEL İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK"

Sıcak yemek hizmeti verilen mutfakta inceleme yapan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da Coronavirüs tedbirleri kapsamında bağışıklıkları zayıf olan 65 üstü yaş almışlarla kronik hastaların sokağa çıkmasının 22 Mart tarihinde yasaklandığını anımsattı. Başkan Akay şöyle konuştu;

"Risk grubundaki yurttaşımızın evde kalması için bizde her türlü çabayı harcıyoruz. Özellikle risk grubundaki kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkmasını önlemek adına sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Amacımız sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak. Onların evde kalmasını, kişisel hijyen ve mesafeye dikkat etmesini arzu ediyoruz. El birliğiyle hareket ettiğimizde kısa zamanda salgından kurtulacağımızı düşünüyorum."