02.04.2020

Seyhan her alanda "Halk Sağlığı"nı önceliyor

Seyhan Belediyesi, hizmette öncelik verdiği hijyen çalışması kapsamında kamusal açık ve kapalı alanların yanında özel alanlarda da yaptığı çalışmalara ticari taksi ve özel otomobilleri de ekledi.

Seyhan Belediyesi, Coronavrüs (Covid-19) küresel salgının en belirgin yayılma şeklinin "Temas ile" olması nedeniyle halkı bilgilendirici çalışmaların yanı sıra, zorunlu olarak dışarıda olanların araçlarını da dezenfekte etmeye başladı.

ÖZEL OTOMOBİLLERE MİKROP VE VİRÜSLERE KARŞI KORUMA SAĞLANIYOR

Seyhan'ın merkezi alanlarında çalışmalar yapan Seyhan Belediyesi ekipleri, tespit edilen noktalarda çalışmak durumunda olan ticari araçlar ile vatandaşın kullandığı otomobilleri dezenfekte ediyor. Özel ekip tarafından gerçekleştirilen çalışmada, araçların içi sıvı dezenfektanlarla her türlü mikrop ve virüslerden arındırılıyor ve koruma sağlanıyor. Dezenfekte edilen araç sahipleri Seyhan Belediyesine,  halk sağlığının korunmasına yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

MUHTARLIK BİNALARINDA DA VİRÜSE KARŞI KORUMA ÇALIŞMASI

Seyhan Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kamusal açık ve kapalı alanlarda yaptıkları dezenfekte çalışmalarının bütünselliğini sağlamak amacıyla yaptıkları çalışmalarda Muhtarlık binalarında da dezenfekte ve koruma çalışması yaptı. Mahalle Muhtarları bilgilendirilerek,  halkın sorununu aktarmak için geldiği hizmet binaları dezenfekte edilerek koruma sağlandı. Çalışmalarda Muhtarlık binalarının iç ve dış bölümlerine,  sıvı püskürtmeli cihazlarla mikrop ve virüslere karşı koruma sağlandı.

"AMAÇ HİJYENDE BÜTÜNSELLİĞİ YAKALAMAK"

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay toplum sağlığının korunması için hijyeni ilçede öncelikli hizmet olarak gördüklerini söyledi. Sokaklar, parklar, kamusal açık ve kapalı alanlar, Pazar yerleri gibi halkın bulunabileceği her alanda dezenfektan ile koruma çalışmaları yaptıklarını anımsatan Başkan Akay "Her alanda temizlik ve dezenfekte ile mikrop-virüs koruma çalışması yapıyoruz. Bu çalışmaların bütünselliği için, ayrıca çalışmak durumunda olan ticari araçlar ve sokağa çıkma durumunda olan halkımızın otomobillerini de dezenfekte etmeye başladık.  Muhtarlıklara giden halkımızın sağlığını korumak için Muhtarlık binalarımızda da hijyen çalışmamız sürüyor. Amacımız hijyende bütünselliği yakalamaktır." dedi.

"UYARILARI MUTLAKA DİKKATE ALALIM"

 Adana'da vefat ve vaka sayısının da açıklandığını hatırlatan Başkan Akay  sözlerini şöyle tamamladı;

"Maalesef ölümler kentimizde de oluyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet,  tedavi olan hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Can alan salgını herkesin çok ciddiye alması gerekiyor. Risk grubunda bulunanlar, uyarıları dikkate alarak sokağa çıkmasın. Zorunlu olmadıkça da vatandaşlarımız sağlıklı olsalar dahi sokağa inmesin. Ve kişisel hijyene mutlaka dikkat edelim