21.10.2020

Başkan Akay "Sokak hayvanlarına da sahip çıkıyoruz"

Seyhan Belediyesi, sokak hayvanlarının üremesini kontrol altına almak için kurulan merkezde kısırlaştırma işlemini sürdürürken, hayvan severlere de sokaktaki hayvanlara verilmek üzere mama dağıtımına devam ediyor. Belediye ekipleri ayrıca ihtiyaç duyulan 70 parka otomatik suluk yerleştirdi.

Seyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce resmi "Gönüllü Hayvan Sever" belgesi olan ve daha önce belirlenmiş liste içerisinde yer alan vatandaşlara düzenli olarak yaptığı mama desteğini, pandemi sürecinde evlerinde teslim ederek sağlıyor. Belediye ekipleri, hayvan severlerin evine giderek hijyen kurallarına uygun şekilde mamaların teslimini tamamladı.  Özellikle yaşlı ve engelli hayvan sever bireyler mamaların evde teslimi nedeniyle memnundu. Hayvan severler teslim edilen mamaları sokaktaki canlara vermeye başladı.

OTOMATİK SULUK İLE SOKAK HAYVANLARININ SUYU EKSİK KALMAYACAK

Sokak hayvanlarının yemek ihtiyacının yanında su ihtiyaçlarının kalıcı olarak giderilmesi için çaba harcayan Seyhan Belediyesi ekipleri, ihtiyaç duyulan parklara otomatik suluk yerleştirdi.  Her parka 2'şer 3'er tane olmak üzere ilk etapta ihtiyaç duyulan 70 parkta otomatik sulukların montaj işlemi tamamlanarak, sokak hayvanlarının kullanımına sunuldu. Otomatik sulukların ihtiyaç duyulan ve hayvan severlerin önermesi ile ilçenin değişik yerlerine de yerleştirilmesi planlanıyor.

HAYVANLAR SOKAKTA AÇ VE SUSUZ BIRAKILMIYOR

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Seyhanlının yaşam kalitesini artırmak için çalışırken, doğaya ve hayvanlara da sahip çıktıklarını hatırlattı. Belediye ekiplerinin sokak hayvanları için 84 değişik noktada besleme yaptığını aktaran Başkan Akay, şu ifadeleri kullandı;

 "Belediye olarak ulaşamadığımız sokak hayvanlarına,  hayvan severlerin desteğiyle ulaşıyoruz. Pandemi nedeniyle hayvan severlerin evine kadar mamaları götürüyoruz. Hayvan severlerde çevresindeki sokak hayvanlarını besliyor. Ayrıca sokak hayvanlarının birinci derecede ölüm nedeni olan susuzluğu önlemek için sulukları, otomatik suluklarla yeniliyoruz. Otomatik suluklarla sokak hayvanlarının suyu hiç eksilmeyecek. Kısaca Sokak hayvanları sokakta aç ve susuz kalmayacak."