21.12.2020

Seyhan, Dev Spor Kompleksi'ne kavuşuyor

Seyhan İlçesi, Seyhan Belediyesinin 'gençliğe yatırım' olarak gördüğü dev bir spor Kompleksi'ne kavuşuyor. Sporun ve sporcunun her zaman yanında yer alıp desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay geçtiğimiz hafta sonunda hazırlıklarında son aşamaya gelinen Emre Gönlüşen Spor Kompleksi'ne giderek tesislerin son durumunu yakından inceledi. Spor yaparak tesisin biten bölümlerini test eden Başkan Akay, Çok amaçlı spor tesisimiz bitme aşamasında. Tesisi kısa zaman içerisinde açarak gençlere ve sporseverlere armağan edeceğiz" dedi.

AKAY: SPOR TESİSLERİ GENÇLİK AÇISINDAN ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda eden Adanalı Spor Spikeri Emre Gönlüşen'in adını verdikleri spor kompleksinin bitme aşamasında olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay, "Tesisleşmeye çok büyük bir önem veriyoruz. Spor tesisleri, gençlerimizin gelecekte iyi bir birey olmaları hususunda çok büyük bir önem taşıyor. Yeni bazı sportif tesisleri de Adana'mıza kazandırma düşüncemiz var. Bu konudaki, çalışmalarımız titiz bir şekilde devam ediyor" diye konuştu.

TESİSDE YOK YOK!

Emre Gönlüşen Spor Kompleksi'nde yaptığı kontroller sonrasında bazı eksikliklerin hızlı bir şekilde tamamlanması yönünde talimat veren Başkan Akay, konuşmasını şöyle tamamladı,

"Spor tesisimizde yok yok. Çok amaçlı spor salonu içerisinde; Basketbol, Voleybol, Hentbol ve Futbol antrenman ve müsabakaları yapılabilecek. Açık alan da, 1 adet futbol sahası, 1 adet tenis kortu, 1 adet basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası ve 2 adet bocce sahası bulunuyor.  Gençlerimiz değişik branşlardan faydalanabilecekler. Emre Gönlüşen Spor Kompleksimiz şimdiden, Adana'mıza,  Seyhan'ımıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.