10.03.2021

ALDIRMAZ'DAN BAŞKAN AKAY'A ANLAMLI DESTEK

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Kayalıbağ Mahallesi'ndeki doğup büyüdüğü binayı, Adana turizmine hizmet etmesi amacıyla Seyhan Belediyesi'nin talebi üzerine belediyenin kullanımına sundu. Tarihi alanların kent yaşamı ile bütünleştirilmesinin önemine vurgu yapan Başkan Akay, Tepebağ'ın tanıtılması amacıyla doğup büyüdüğü evi Seyhan Belediyesi'nin kullanımına sunan Aldırmaz'a desteğinden dolayı teşekkür etti.

ALDIRMAZ, DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ EVİ SEYHAN BELEDİYESİ'NİN KULLANIMINA SUNDU

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ı makamında ziyaret etti. Başkan Akay yönetimindeki Seyhan Belediyesi'nin tarihi Tepebağ bölgesinin canlandırılması yönündeki çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Aldırmaz, Kayalıbağ Mahallesi'nde doğup büyüdüğü, mülkiyeti kendisine ve hissedarlarına ait olan ve yakın zamanda restore edilen yapıyı, kent turizmine ve Tepebağ bölgesinin tanıtımına katkı amacıyla, Seyhan Belediyesi'nden gelen talep üzerine belediyenin kullanımına sundu.

TEPEBAĞ SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELERLE CANLANDIRILABİLİR

Aldırmaz, "Tepebağ doğumlu biri olarak ilk orta tahsilimi tamamladığım bu bölgede, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilliğim sırasında, o dönemki Kültür Bakanımız sayın Ömer Çelik'in talimatlarıyla Kültür Bakanlığı tarafından Milli Mensucat Fabrikası'nın müzeye dönüştürüldü. Kültür Bakanlığı ve Adana Valiliğinin desteğiyle Tepebağ höyüğünde kazılar başlatıldı.  Bu dönemde Münif Yeğenağa Sokak Sağlıklaştırma Projesi'ni, Şakirpaşa Konağı'nın restorasyonunu, Sinema Müzesi gibi bir çok projeyi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu bölgenin canlandırılması sürdürülebilir projelerle mümkündür. Sayın Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve ekibi de bunu gerçekleştiriyor. Sayın Başkanın duyarlılığı ve Sayın Valimizin destekleri Adanalıları mutlu ediyor. Bu çalışmalara katkı için doğup büyüdüğüm evle ilgili düşündükleri projelere bizde katkı vermek için buradayız " dedi.

TEPEBAĞ'IN TANITIMI İÇİN KULLANILACAK

Tarihi alanların kent yaşamıyla bütünleştirilmesinin önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, eski kent merkezinin canlandırılmasına yönelik çalışmaların hızla sürdüğünü kaydetti. Aldırmaz'ın doğup büyüdüğü evin Tepebağ'ın tanıtılması amacıyla "Tepebağ Kafe" adıyla hem bilgi ofisi hem de kafe işleviyle kullanılacağını dile getiren Başkan Akay, Aldırmaz'a duyarlılığından ve desteğinden dolayı teşekkür etti.