11.03.2021

AKAY: ATLETİZM SPORUNA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Turkcell Türkiye Kros Ligi Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası müsabakaları 13 Mart 2021 Cumartesi günü Merkez Park'ta yapılacak. Fenerbahçe ve Beşiktaş ve Trabzonspor gibi güçlü kulüplerin yer aldığı final karşılaşmaları'nda 43 kulüp, 250 sporcu yarışacak. İlimizi Seyhan Belediyespor Kulübü Kadınlar ve Erkekler'de 6'şar olmak üzere toplam 12 sporcuyla temsil edecek.

BAŞKAN AKAY'DAN BAŞARI DİLEĞİ

Atletizmde, Adana'yı, kadınlar'da Birinci ligde, erkeklerde ise Süper ligde temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı ve Seyhan Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Akif Kemal Akay, " Her branşa olduğu gibi Atletizm sporuna da büyük önem vermekteyiz. Türkiye Kros Ligi finallerinde de, Adanamızı ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye kararlıyız. Güçlü takımlar ile yarışacağız. Sporcularımızın çoğunluğu altyapımızdan yetişti. Bu bizim için çok önemli. Takımımıza güveniyoruz. Başarılı olacaklarından endişemiz yok" dedi.

KADIOĞLU:EN BÜYÜK ŞANSIMIZ BELEDİYE BAŞKANIMIZ"

Seyhan Belediyespor Kulübü Atletizm Koordinatörü Serdal Kadıoğlu da, "Finallerde, Büyük Kadınlar ve Büyük Erkekler kategorisinde mücadele edeceğiz. Yarışlarda, ilk sekiz arasına girecek olan kulüpler önümüzdeki yıl oluşacak olan Kros Ligi Süper Ligine doğrudan yükselecek. Hazırlıklarımızı tamamlayarak yarışları beklemeye başladık. Sporcularımızın başarılı neticelerin altına imza atacağını umut ediyorum. En büyük şansımız, her zaman sporun ve sporcunun yanında yer alıp desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay'dır" şeklinde konuştu.

SEYHAN BELEDİYESPOR KULÜBÜ'NÜN KROS LİGİ FİNALLERİ'NDEKİ RAKİPLERİ

Kros Ligi final yarışmaları'nda, Kadınlar kategorisinde Fenerbahçe SK,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü ile Seyhan Belediyespor Kulübü , Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü, Mardin Atletizm Spor Kulübü,İzmir Gaziemir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ve Kocaeli İzmit Belediye Spor Kulübü, Erkekler Kategorisi'nde ise Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü,Seyhan Belediyespor Kulübü,Fenerbahçe Spor Kulübü,Van Çaldıran Belediye Spor Kulübü,Trabzonspor Kulübü, İstanbul Ali Öztürk Spor Kulübü,İstanbul Beştelsiz Spor Kulübü,Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü,Batman Petrolspor Kulübü,Muş Gençlik ve Spor Kulübü,İstanbul Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İstanbul Beyköz Belediyesi Spor Kulübü "