07.04.2021

EVİ YANAN AİLE SEYHAN BELEDİYESİ İLE RAHAT BİR NEFES ALDI

Vatandaşların huzuru, mutluluğu ve refahı için çalışan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, 7'si çocuk 9 kişilik ailenin yaşadığı ve çıkan yangın sonucu kullanılmaz hale gelen evin onarımı için gerekli olan sıva malzemesi yardımını yaptı, maddi ve sosyal desteklerle aileye rahat bir nefes aldırdı. Evin boyama çalışmasına katılan Başkan Akay, "Yangının getirdiği maddi ve manevi sıkıntıların aşılması konusunda elimizden geldiğince destek olduk, olmaya devam edeceğiz" dedi. Evi onarılan baba Sultan Adıyaman da "Allah razı olsun, Allah başımızdan eksik etmesin" diyerek Başkan Akay'a teşekkür etti.

YANGIN NEDENİYLE KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Gülbahçesi Mahallesi'nde en büyüğü 19 yaşında olan 7 çocuklu Adıyaman ailesinin yaşadığı ev, çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında aile bireylerini bir bölümü damda, diğerleri de ev dışında olduğu için can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi.

ONARIM YAPILDI, SOSYAL YARDIM DESTEĞİ VERİLDİ

Sosyal güvencesi olmayan ve inşaatlarda günübirlik işlerde çalışarak geçimini sağlamaya çalışan baba Sultan Adıyaman, Seyhan Belediyesi'nden yardım istedi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından Başkan Akay'ın da talimatıyla Adıyaman ailesinin yanan evi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri evin tadilatı için gerekli olan sıva malzemesi ve boya yardımını yaptı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri de ailenin onarım sürecinde ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için öncelikle yangın yardımı, eşya yardımı, alışveriş kartı, hijyen ve gıda kolisi yardımı yaptı.

BAŞKAN AKAY BOYA YAPTI

Seyhan Belediyesinin boya atölyesinde üretilen boyalarla gerçekleştirilen boyama çalışmalarına katılan Başkan Akay, belediye çalışanlarıyla birlikte evi boyadı. Evin yangın sonucu kullanılamaz hale geldiğine işaret eden Akay, talep üzerine aileye yardımcı olmaya çalıştıklarını aktardı.

"AİLENİN YAŞAMINI DA ONARMAYA ÇALIŞTIK"

Verilen maddi ve manevi desteklerle mağdur durumdaki ailenin yaşamını onarmaya çalıştıklarına dile getiren Başkan Akay, "Evin yapı itibariyle eksiklerini gidermeye çalıştık. Bu süreçte yangının getirdiği manevi sıkıntıların da aşılması konusunda desteğimizi verdik. Bunlar belediyelerin asli görevi. Önümüzdeki günlerde umarım daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız. 7 çocuklu bir aile. Başka ihtiyaçları da var. Bunları mümkün olduğu kadar karşılamak bizim temel görevlerimiz" dedi.

"ALLAH RAZI OLSUN"

Evi onarılan 7 çocuk babası Sultan Adıyaman ise "Başkanımız yardımcı oldu bize, Allah razı olsun, Allah başımızdan eksik etmesin" diyerek teşekkür etti.