01.05.2021

"EMEKÇİLERİN ONURLU MÜCADELESİNİ SELAMLIYORUM"

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" dolayısıyla yayınladığı mesajında, 1 Mayıs'ın emekçiler tarafından birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kabul edildiğini ifade etti.

Akay,  "Emekçilerin insan onuruna yakışır bir yaşam için verdiği mücadelenin simgesi haline gelen 1 Mayıs'ta, emekçilerin bu anlamlı ve onurlu mücadelelerini dayanışma duygularıyla selamlıyorum" dedi.

Akay, , Covid-19 salgınının getirdiği yeni dünya düzeninde üretimin ve emeğin çok daha fazla önem kazandığına işaret etti. Bu dönemde Seyhan Belediyesi'nin her alanda üreten bir belediye haline geldiğini vurgulayan Başkan Akay, "İşçilerimizle, emekçilerimizle üretmenin verdiği hazzı birlikte yaşıyoruz. Üretiyor, kazanıyor ve paylaşıyoruz" dedi.

"Üretim emek, emek dayanışma, dayanışma toplumsal barış, toplumsal barış mutluluk ve refahtır" diyerek sözlerini sürdüren Başkan Akay, mesajında şunları kaydetti:

"Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, aydınlık, eşit ve güzel bir dünya umuduyla, başta özveriyle görev yapan çalışma arkadaşlarım olmak üzere, üreten, emeği ile ekmeğini kazanan tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.