08.07.2021

SEYHAN BELEDİYESİ'NDEN OKULLARA BOYA DESTEĞİ

"Üreten ve paylaşan belediyecilik" anlayışını yaşama geçirip, ilk olarak boya atölyesi kurarak belediyenin ihtiyacı olan boyayı üreten Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, ürettiği boyaları kamu kurumlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

750 KOVA BOYA TESLİM EDİLDİ

Seyhan Kaymakamlığı, Seyhan Belediyesi ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü, Kaymakamlığın öncülüğünü yaptığı "Senin Rengin projesi" kapsamında,  Seyhan Belediyesi devlet okullarında kullanılmak üzere kendi ürettiği 15 ton ağırlığında 750 kova boyayı yetkililere teslim etti.

PROJEYE ÜÇ YILDA 47 TON BOYAYLA KATKI SAĞLANDI

Okulların bakım ve onarımının gerçekleştirilip, renklerle farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı proje kapsamında, 2019 ve 2020 yılında toplam 32 ton ağırlığında 1600 kova boyayla projeye destek olan Seyhan Belediyesi'nin üç yılda teslim ettiği boya miktarı 2350 kovaya (47 ton) ulaştı.

Seyhan Belediyesinin üretimden gelen gücünü Seyhan ve Seyhanlılar için kullandıklarını dile getiren Başkan Akif Kemal Akay, "Senin Rengin" projesinde yer almaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. Akay, "Geride bıraktığımız üç yılda, kendi atölyemizde ürettiğimiz 47 ton iç ve dış cephe boyasını okullarımızın bakım ve onarımında kullanılmak üzere teslim ettik. Geleceğimiz olan gençlerimizin daha iyi fiziki koşullarda eğitim-öğretim almalarına katkıda bulunduğumuz için mutluyuz. Üreten ve paylaşan belediyecilik anlayışımızın gereği olarak ürettiğimiz boyaları diğer kamu kurumlarıyla da paylaşmaya devam edeceğiz.