09.07.2021

Başkan Akay, " Altyapıya çok önem veriyoruz"

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Bahçeşehir Spor Tesisi'ni ziyaret ederek Seyhan Belediyespor Kulübü futbol okulu çalışmalarını yakından takip etti ve geleceğin yıldız futbolcu adaylarına önemli mesajlar verdi.

AKAY, " SPORUN ÇOK ÖNEMLİ FAYDALARI VAR

Seyhan Belediyespor Kulübü Futbol Okulu'nda, eğitim gören 2007-2013 yaş aralığındaki futbolcuların çift kale maçlarının başlama vuruşunu da gerçekleştiren Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay,  "Sporu düşündüğümüz zaman, insanın bedenen ve ruhen gelişmesi adına çağımızda kabul gören  en önemli unsurlardan bir tanesi. Spor, bizleri, özellikle çocuklarımızı canlı tutup kötü alışkanlıklardan koruyacak önemli bir araç" dedi.

ALTYAPIYA ÖNEM VERİLMELİ

Futbol okulu'nda, yüzlerce çocuğun eğitim aldığını belirten Başkan Akay, " Yetiştiren bir kulüp olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Tüm branşlarda altyapımızdan yetişen sporcuların kadrolarımızı şekillendirmesini hedefliyoruz. Hak ettikleri noktaya gelebilmeleri adına desteğimizi esirgemeyeceğiz. İlçemizde bulunan spor kulüplerimizin de, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Altyapıya önem vermelerini istiyorum. Ayakta kalabilmenin tek yolu altyapının sağlamlığına bağlıdır" şeklinde konuştu.

VELİLER'DEN, BAŞKAN AKAY'A TEŞEKKÜR

Bahçeşehir Spor Tesisi'nde gerçekleşen Futbol Okulu çalışmaları'na, Bahçeşehir Mahalle Muhtarı Hasan Ali Berktaş ile çok sayıda sporcu veliside katıldı. Veliler, çocuklarının almış olduğu eğitimden çok memnun olduklarını belirterek, " Bu yönde desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay başta olmak üzere hocalarımıza teşekkür ediyoruz" dediler.