10.08.2021

SEYHAN'DA PARKLAR YENİLENİP, RENKLENDİRİLİYOR

Seyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaz aylarında insanların daha fazla zaman geçirdiği çocuk oyun alanları ve dinlenme parklarının bakımını gerçekleştirip, eksikliklerini tamamlıyor, park donatıları belediye atölyelerinde üretilen boyalarla boyanıp renklendiriyor.

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE GÖREVİ YAPIYOR

Nefes almayı dahi zorlaştıran hava koşullarına aldırış etmeden görev yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sorumluluk alanındaki park ve dinlenme alanlarındaki bakım onarım çalışmalarının yanı sıra, Seyhan'a yeni yeşil alanlar kazandırmak için de özveriyle çalışıyor.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARI ARTIRILIYOR

Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın mahalle muhtarlıklarında gerçekleştirdiği halk toplantılarında yurttaşların talepleri ve bütçe olanakları doğrultusunda, ihtiyacı olan ve mülkiyet sorunu olmayıp park yapmaya uygun olan alanlar parklara dönüştürülerek kişi başına düşen yeşil alan miktarı artırılıyor.

İKİ YENİ PARK TAMAMLANDI, ÜÇ YENİ PARK DAHA YOLDA

Kısa süre önce yapımı tamamlanan Aydınlar Mahallesi Parkı ile Yeşiloba Oto Center Dinlenme Parkı yurttaşların hizmetine sunulurken, Gürselpaşa Soma Maden Şehitleri Çocuk Oyun ve Dinlenme Parkı, Gürselpaşa Mahallesi Dinlenme Parkı ile Dumlupınar Mahallesi Muhtarlık Parkı'nın yapımı da hızla sürüyor.

MEVCUT PARKLAR YENİLENİYOR

Öte yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde Marangozhane ve Demir Atölyesi ekipleri parklar ve dinlenme alanlarında kırılan, bakıma ihtiyacı olan bankların, bank tahtalarının, kamelyaların, basket potalarının, çöp kovalarının, fitness aletlerinin ve diğer park donatıların onarımını ve üretimini gerçekleştirip bu alanlardaki eksiklikleri tamamlayarak mevcut parkların yenilenmesini sağlıyor.

ÇİMLENDİRME, BİTKİLENDİRME VE BUDAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Çim ve budama ekipleri ise belirlenen planlama doğrultusunda parklarda bitkilendirme ve çimlendirme çalışmalarıyla birlikte, uzayan çimleri biçip, yabani otların temizliği  ve ağaç budama işlemlerini aralıksız sürdürüyor.

RENGARENK PARKLAR

Boyama ekipleri ise belediye tesislerinde üretilen boyalarla parkların ve spor tesislerinin telleri ve direkleri ile bank ve kamelyalarını boyayarak parkların insan ruhuna hitap eden renklendirme çalışmalarına devam ediyor.

"SEYHANLILAR HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK"

Seyhan Belediyesi'nin tüm birimlerinin Seyhanlıların mutluluğu, huzuru ve refahı için görev yaptığının altını çizen Başkan Akif Kemal Akay, "Parklarımız, çocuk oyun ve dinlenme alanlarımız yurttaşlarımızın günün stresini atabildiği, kavurucu yaz sıcaklarında nefes alabildiği değerli alanlar. Bu alanları çok daha güzel hale getirebilmek, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırabilmek için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz büyük bir özveriyle yeni parkları Seyhan'a kazandırıp, mevcut parklarımızın eksiklerini tamamlayıp, onarımlarını gerçekleştirerek yeniliyor. Ayrıca çimlendirme, bitkilendirme ve boyama çalışmalarıyla parklarımızı çok daha renkli  bir hale getirerek, yurttaşlarımıza görsel olarak çok daha estetik alanlar sunuyoruz. Seyhanlı hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine layık" diye konuştu.