07.09.2021

SEYHAN BELEDİYESİ KREŞ SAYISINI ARTIRIYOR

Seyhan Belediyesi'nce projelendirilen ve SASA tarafından yapımı üstlenilen Yeşiloba Mahallesi "SASA Mehmet Erdemoğlu Kreşi" bitme aşamasına geldi. 3 katlı ve 160 çocuğun faydalanabileceği kreşin 20 Eylül tarihine kadar tamamen bitirilmesi planlanıyor.

Seyhan Belediyesi tarafından kadınların çocuklarını kreşe bırakarak çalışabilmesine olanak sağlamak, okul öncesi eğitimle çocukları örgün eğitime adapte etmek amacıyla projelendirilen ve SASA tarafından yapımı üstlenen "SASA Mehmet Erdemoğlu Kreşi"nin kaba inşaatının ardından tefriş işlemleri de tamamlanma aşamasına geldi.

TÜM ALANLAR MİNİK ÇOCUKLARIN KULLANIMI İÇİN TASARLANDI

5 Eylül 2020 tarihinde temeli atılan kreşin iç ve dış bölümlerindeki yoğun çalışma sürüyor. Kreş, Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının "Açılacak Kreş Yönetmeliği"ne uygun olarak tamamlanıyor. 3 katlı ve 8 sınıf olarak planlanan kreşte, pandemi şartları da gözetilerek 3-6 yaş arası 160 çocuk okul öncesi eğitim görebilecek. Kreşte yemekhane ve çok amaçlı bir salon bulunurken, lavabolar, iç ve dış mekânlar tamamen 3-6 yaş aralığındaki çocukların kullanımına uygun olarak dizayn ediliyor.

FİZİKSEL VE BİLİŞSEL EĞİTİM VERİLECEK

Sınıflar çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel, psikomotor, özbakım, dil ve sosyal-duygusal alan olmak üzere tüm gelişim alanlarına uygun tasarlanıyor. Kreşte ayrıca yaş gruplarına uygun, modern eğitim merkezleri çokça materyaller ile donatılıyor. Çok amaçlı salonun malzeme çeşitliliği ve kullanım alanı bakımında çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi düşünülerek bir çok sportif (çocuk jimnastiği, yoga, geleneksel çocuk oyunları, bale, halk oyunları, dans.... vb) etkinlik ile çeşitli faaliyetler yapılacak şekilde düzenleniyor.

"KREŞLER, KADININ EKONOMİK, SOSYAL YAŞAMA KATILMASINI KOLAYLAŞTIRIYOR"

Kreşlerin kadının sosyal ve ekonomik yaşama katılmasında önemli kolaylık sağlayacağını ifade eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay "Bu düşünceyle Seyhan'da kreş sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Geçen yıl projelendirdiğimiz ve SASA'nın yapımını üstlendiği kreşimizi 1 yıl gibi bir sürede tamamlamış olacağız. Kreşimizin 20 Eylül tarihine kadar tamamlayarak, hizmete sunmayı hedefliyoruz. Kreş sayısını artırabilmek için çalışmamızı ve işbirliklerini sürdüreceğiz. Kreşimizin yapımını üstlenen Erdemoğlu Holding'e katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

"SASA Mehmet Erdemoğlu Kreşi", Yeşiloba Mahallesi 46170 sokak,  Bilgi Evi ve kapalı semt pazarı bitişiğinde 20 Eylül tarihinden itibaren faaliyete başlayabilecek.