23.09.2021

Seyhan'dan Ayak Tenisi Turnuvası

Seyhan Belediyesi Ayak Tenisi Turnuvası Gürsel Paşa Halı Saha Tesisleri'nde start aldı. 2 hafta sürecek olan ve 72 takımın katıldığı turnuvanın başlama vuruşunu Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay gerçekleştirdi. Açılış müsabakası, Başkan Akay ile Türk futboluna uzun yıllar hizmet eden eski profesyonel futbolcuların da yer aldığı takımlar arasında oynandı. Adana İdmanyurdu kadın futbol takımı oyuncuları da Başkan Akay ile gösteri maçı yaparak açılışa renk kattı.

AKAY, " SPORUN GENÇLİĞE FAYDASI ÇOK"

"Spor bizim için çok önemli" diyen Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay, " Spor, en sıkıntılı günlerimizde kaynaşmamızı ve sosyalleşmemizi sağlayacak, gençlerimizi kötü alışkanlıktan kurtaracak en önemli etken. Aynı zamanda bedensel sağlığımızı ve ruhsal sağlımızı birlikte onaran, sağlamlaştıran unsur. Şimdi çok ciddi anlamlarda ekonomik değerleri bulunmakta. Bizler bu süreç içerisinde özellikle değişik branşlarda genç ve başarılı sporcular yetiştirme amacındayız. Bu yönde de çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

"BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRMEKTE KARARLIYIZ"

Başkan Akay konuşmasını şöyle tamamladı:

"Altyapı önem verilmeli. Geçmişte Adana Demirspor ve Adanaspor'un genç takımları yıllarca milli takımlara en üst düzeyde oyuncu yetiştiren kulüpler oldu. Az sayı yerine daha fazla sayıda sporcular ile çalışmalarımızı gerçekleştirip sporcu yetiştirmek temel düşüncemiz. Bunun da tabi ki fazlasıyla amaçları bulunmakta. Bu konuda eski sporcularımızdan da yardımlar alarak hedefimize ulaşmaya kararlıyız."