18.10.2021

"SAĞLIK KART" İLE ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİNDE İNDİRİM İMKANI

Seyhan Belediyesi'nin ücretsiz dağıttığı "Sağlık Kart"la, anlaşmalı hastanelerde sağlık hizmetlerinde yüzde 50'ye varan indirim uygulaması büyük ilgi görüyor. Uygulamayla sağlıkta fırsat eşitliğine katkı sağladıklarını belirten Başkan Akif Kemal Akay, "Belediyemizin anlaşmalı özel sağlık kurumlarının indirimlerinden yararlanmak isteyen Seyhanlı vatandaşlarımız belediyemize başvurup herhangi bir ücret ve aidat ödemeden Sağlık Kart'ını temin edebilir" dedi.

KOŞULSUZ, ÜCRETSİZ, AİDATSIZ

Seyhan Belediyesi'nin Sağlık İşleri Müdürlüğü aracılığıyla Seyhanlılara sağlıkta fırsat eşitliği sağlayan "Sağlık Kart" projesi büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen "Sağlık Kart" projesi kapsamında anlaşma yapılan kuruluşlarındaki sağlık hizmetlerinde yüzde 50'ye varan indirim olanağı sunuluyor. Seyhanlılar, belediye hizmet binasındaki "Halk Masa"ya başvurup;  koşulsuz, ücretsiz ve herhangi bir aidat ödemeden "Sağlık Kart" ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarındaki indirimlerden anında faydalanabiliyor.

18 SAĞLIK KURULUŞU İLE PROTOKOL YAPILDI

Seyhan Belediyesi'nin 18 özel sağlık kuruluşuyla imzaladığı protokolle Seyhanlıların alacağı sağlık hizmetlerinde, muayene, tahlil-tetkik ve tedavi ücretlerinde farklılık göstermekle birlikte yüzde 50'ye varan indirim imkânı sağlanıyor. Anlaşmalı sağlık kuruluşlarına tedavi için giden yurttaşlar "Seyhan Kart"ı göstererek indirimlerden faydalanabiliyor.

 "AMAÇ SAĞLIKTA DA FIRSAT EŞİTLİĞİ"

Seyhan nüfusunun önemli bir bölümünü ekonomik sorunlar yaşayan vatandaşlardan oluştuğunu vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "Sağlık Kart" hizmetinin vatandaşlara belli oranlarda indirim sağlayacak olmasının sağlıkta fırsat eşitliğine katkı sunacağını söyledi.

Başkan Akay, "Sağlıklı ve mutlu bir toplum hedefiyle 'Sağlık Kart' uygulamamızı geçtiğimiz yıl başlatmıştık. 'Herkes için sağlık' ve 'sağlıkta eşitlik' ilkesiyle, Seyhanlı hemşerilerimize sunduğumuz hizmetin olumlu sonuçlarını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şu ana kadar 'Sağlık Kart' almamış vatandaşlarımız bir defaya mahsus olarak belediyemize başvuru yaparak herhangi bir ücret ödemeden Sağlık Kart'larını temin edebilir ve anlaşmalı sağlık kuruluşlarındaki sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanabilir" diye konuştu.

"Sağlık Kart" ile ilgili tüm bilgiler ve hastane listesi, Seyhan Belediyesi'nin resmi web sitesindeki "Sağlık" bölümünden güncel olarak takip edilebilecek.