01.11.2021

SEYHAN'DA CUMHURİYET COŞKUSU BİR BAŞKA GÜZEL

Cumhuriyet'in kuruluşunun 98.yılı Seyhan Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle coşku içinde kutlandı. Her yaş grubuna hitap eden ve milli duyguları doruk noktasına ulaştıran etkinliklerde Adanalılar Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

COŞKUYU DORUK NOKTASINA ULAŞTIRAN GÖSTERİLER

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı tiyatro, halk oyunları ve müzik ekipleri öğrencilere ve belediye çalışanlarına coşkulu anlar yaşattı. Tiyatro kursiyerlerinin "Cumhuriyet'i Anlamak" adlı oyununu büyük beğeni toplarken,  halk oyunları ekiplerinin ile Bilgi Evlerine devam eden gençlerden oluşan çocuk korosunun gösterileri Cumhuriyet coşkusunu doruk noktasına ulaştırdı.

CUMHURİYET'İ İLELEBET YAŞATMA KARARLILIĞI

Etkinlikte konuşan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, emaneti olan 'Cumhuriyet'i sonsuza dek yaşatma kararlılığını dile getirdi. Başkan Akay,  "Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için azim ve kararlılığımız geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da sürecektir. Bizler; Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'muasır medeniyetler seviyesini aşma' hedefine ulaşmak ve Cumhuriyet'e değer katmak için çalışmayı sürdüreceğiz.  Cumhuriyetimizin 98.yılını büyük coşkuyla kutluyor, Cumhuriyetimizi kuran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor; tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımız sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!" dedi.

KREŞLERDE CUMHURİYET COŞKUSU

Atatürkçü, Cumhuriyetçi, çağdaş ve aydın nesiller yetiştirmek üzere hizmet veren Seyhan Belediyesi kreşlerindeki Cumhuriyet coşkusu görülmeye değerdi. Kreşlerdeki etkinliklerde minik öğrenciler okudukları şiirler, söyledikleri marşlarla Cumhuriyet coşkusunu yaşarken, veliler de çocuklarının coşkusuna ortak olup, marşlara eşlik etti.

YALMANLI'DA HALK KUTLAMASI

Seyhan'ın eski köylerinden olan Yalmanlı mahallesinde Başkan Akay'ın da katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte ise mahalle sakinleri ve çocuklarla birlikte Cumhuriyet Bayramı'nın 98.yaşı coşkuyla kutlandı. Etkinlikte Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği tiyatro gösterimi de ilgiyle izlendi.

CUMHURİYET KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI

Seyhan'da Cumhuriyet Bayramı spor etkinlikleriyle renklendi. Spor Müdürlüğü'nün organize ettiği ve Şakirpaşa Mega Kompleksi'nde düzenlenen Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvası çekişmeli müsabakalara sahne oldu. 4'ü kadın, 4'ü erkek olmak üzere 8 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği turnuvanın şampiyonluk kupasını Başkan Akay, madalyalarını ise belediye başkan yardımcıları ve müdürler sporculara takdim etti.

CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL BİSİKLET SÜRÜŞÜ

Seyhan Belediyesi ile Adana Bora Bisiklet ve Doğa Sporları Takımı işbirliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Özel Bisiklet Sürüşü'nde de renkli görüntüler objektiflere yansıdı. Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan Cumhuriyet tutkunları, Türk bayraklarıyla Ziyapaşa Bulvarı, Atatürk Caddesi, Atatürk Parkı ve Baraj Yolu'nda devam eden güzergahta Cumhuriyet Bayramı Özel Bisiklet Sürüşü'nü gerçekleştirdi. Güzergah üzerinde vatandaşlar alkışlarla, araç sürücüleri de kornalarıyla bisiklet sürücülerin Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.