15.11.2021

SEYHAN HALK PAZARI'NIN İKİNCİ ŞUBESİ AÇILDI

Seyhan Belediyesi, halkın kaliteli, ucuz ve sağlıklı ürünlere erişimini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Seyhan Halk Pazarı'nın ikinci şubesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi yanında açıldı. Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan Belediyesi'nin ürettiği "Seyhan" markalı ürünlerin de Halk Pazarı'nda satışa sunulduğunu belirterek, "Ekonomik sıkıntı yaşayan yurttaşlarımıza kaliteli, sağlıklı ve ucuz ürünleri sunarak onların aile bütçesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

İKİNCİ ŞUBE KENT MERKEZİNDE AÇILDI

İlki Seyhan Belediyesi'nin Yeşilyurt Mahallesindeki Çok Amaçlı Tesislerinde hizmete giren Seyhan Halk Pazarı'nın ikinci şubesi Seyhan Belediyesi Hizmet Binası ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi arasındaki eski nikah salonunun bulunduğu yerde kapılarını yurttaşlara açtı.

KALİTELİ, SAĞLIKLI VE EKONOMİK ÜRÜNLER

Açıldığı ilk günden yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği Seyhan Halk Pazarı'nda temel gıda maddelerinden, temizlik ürünlerine yurttaşların günlük yaşamda ihtiyacı olan hemen her ürün yurttaşlara ekonomik fiyatlarla sunuldu.

ÜRETENE DESTEK, AİLE BÜTÇESİNE KATKI

Seyhan Belediyesi'nin "Seyhan" markasıyla ürettiği farklı boyutlardaki ambalajlarda alternatif kokularla üretilen sıvı sabun, normal ve ultra yoğun kıvamlı çamaşır suyu, cam temizleyici, kireç çözücü, elde yıkama için bulaşık deterjanı, genel temizlik sıvısı ve  yumuşatıcı gibi temizlik maddeleri de Halk Pazarı reyonlarında yer alıyor. Yerel üretici birliklerinin ürettiği ürünlere de Halk Pazarı'nda yer verilerek üreticiler desteklenirken, ekonomik fiyatlarla sağlıklı ve kaliteli ürünlere ulaşan yurttaşların da bütçesine katkı sağlanıyor.

ÜRÜNLER HALKIN İHTİYAÇLARINA VE TALEPLERİNE GÖRE ÇEŞİTLENECEK

Seyhan Başkan Akay, "Seyhan Halk Pazarı'yla ekonomik sıkıntı yaşayan yurttaşlarımıza kaliteli, sağlıklı ve ucuz ürünleri sunarak onların aile bütçesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üreteni destekleyip, tüketicinin de bütçesine uygun fiyatlarla ihtiyacını karşılamasını sağlamak temel amacımız. Önümüzdeki günlerde Halk Pazarı'nı yeni ürünlerle, özellikle de üretim kooperatiflerinin ürünleriyle daha da geliştirip, halkımızın ihtiyaçlarına ve taleplerine göre çeşitlendireceğiz. Adana'mıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.