10.01.2022

Seyhan'ın şampiyon voleybolcuları yemekte bir araya geldi

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adana birincisi olan Seyhan Belediyespor Kulübü genç kız ve genç erkek voleybol takımları ile bir araya geldi. Bahçeşehir Spor Kompleksi'nde gerçekleşen şampiyonluk yemeğine sporcu aileleri de büyük bir ilgi gösterdi.

"ÇALIŞMADAN BAŞARI YAKALANILMAZ"

Şampiyon takımları tebrik eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, " Temel düşüncemiz sporcu yetiştirmek ve spor yapan kişi sayısını arttırmak. Günümüz dünyasının en büyük sıkıntılarından bir tanesi toplumsallaşamamak ve bir takım kötü alışkanlıklara sahip olmak. Bu durumlar toplumsal yapımızı çok ciddi anlamda sıkıntıya düşürmekte. Amatör dediğimiz kavramın bile büyük bir özelliği var. Yaptığımız işi severek yaparsak bunu daha ileri noktalara taşıma şansı yakalarız.   İçlerinizden birileri bu spor sayesinde belirli maddi kaynaklara ve statülere kavuşacaktır. Çalışmadan başarıyı yakalama şansı yoktur. Bunu sağladığımız vakit gençlerimizi toplumsallaştırıp, kötü alışkanlıklardan korumuş oluruz" dedi.

BAŞKAN AKAY SPORCU AİLELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, konuşmasını şöyle tamamladı, " Sporcu velilerimize de teşekkür ediyorum. Geçmiş zamanlarda aileler çocuklarını spora yönelmeleri konusunda sıkıntı yaşatırdı. Bu dönemde ise ailelerin çocuklarını spora teşvik anlamında göstermiş olduğu hassasiyet bizleri son derece memnun etmektedir. Bu anlamda her zaman velilerimizle diyaloglar halinde olduk, olmaya da devam edeceğiz."

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Yemek ve ödül töreni sonrası Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, şampiyon takımın hocaları, sporcuları ve aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Veliler, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi açısından düzenlenen etkinlik ve spora verdiği destekten dolayı Başkan Akay'a teşekkür ettiler.