24.02.2022

SEYHAN BELEDİYESİ PERSONELİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM

Seyhan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün, belediye hizmetlerin sunumunda niteliği artırma hedefi ile personele yönelik organize ettiği hizmet içi eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Seyhan Belediyesi ile Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) işbirliği ile düzenlenen iki günlük programla Seyhan Belediyesi çalışanlarına memur özlük hakları, Hizmet Takip Programı ve disiplin cezaları konularında iki günlük hizmet içi eğitim verildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim programı müdürler, memurlar ve sözleşmeli personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

İki gün süren eğitimde Kamu Hizmetleri Uzmanı Akın Şimşek, 657 sayılı kanun özelinde memur özlük hakları, Hizmet Takip Programı (HİTAP) ve disiplin cezaları konularında değişen yasa, yönetmelik ve tebliğler üzerinden katılımcıları bilgilendirdi.

Düzenlenen hizmet içi eğitim programlarının, belediye çalışanlarının potansiyelini ortaya çıkarabilmesi konusunda önemli olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "Verilen hizmet içi eğitimde temel amacımız, personelimizi ve yöneticilerimizi değişen ve gelişen mevzuat konusunda hem bilgilendirmek, hem de bu süreçte etkili ve verimli olabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak" dedi.

Belediye hizmetlerinde standartları artırıp, yurttaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için eğitimlerin süreceğini dile getiren Başkan Akay, eğitim programını düzenleyen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve yöneticileri ile eğitime ilgi gösterip katılan personele teşekkür etti.