10.03.2022

AKAY: HİÇ KİMSENİN YATAĞA AÇ GİRMEMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, yoksul nüfusun yoğun olduğu ilçede hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için tüm olanaklarını halka hizmet için kullanıyor. Bey, Fatih, Narlıca ve Hanedan mahallelerindeki aşevleri aracılığıyla, her gün sekiz noktada kimsesiz ve ihtiyaç sahibi yaklaşık bin kişiye yemek ve çorba ikram eden Seyhan Belediyesi, sosyal dayanışmayla yurttaşlara destek oluyor.

"AŞIMIZI PAYLAŞIYORUZ"

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla Bey Mahallesi Şehit Fatih Yeniay Aşevi, Fatih Mahallesi Aşevi, Narlıca Mahallesi Aşevi, Yeşilyuva Mahallesi Aşevi, Ova Mahallesi Aşevi ile Kocavezir ve Koza mahalle muhtarlıkları önünde ve Karasoku mahallesinde 65 yaş üstü,  barınma olanaklarından yoksun olduğu için otellerde konaklatılan kimsesizler ile ihtiyaç sahibi yaklaşık bin yurttaşa her gün sıcak yemek ikram ediliyor.

2021'DE 300 BİN PORSİYON SICAK YEMEK İKRAM EDİLDİ

"Aşımızı Paylaşıyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen sosyal dayanışma kapsamında 2021 yılında ihtiyaç sahibi ve gelir düzeyi düşük yurttaşlara 300 bin 403 porsiyon sıcak yemek ile destek verildi. 

SICAK ÇORBA İKRAMI

Havaların soğuduğu kış aylarında da her sabah 06.30 – 08.00 saatleri arasında Duygu Kafe önünde, 5 Ocak Meydanında, İnönü Parkı'nda ve Taşköprü'de, 08.00-09.00 saatleri arasında Seyhan Sanat Meydanı'nda yurttaşlara ve öğle saatinde de Bilgi Evleri'ndeki gençlere sıcak çorba ikram ediliyor.

"İçinizi ısıtıyoruz" sloganıyla, geçen yıl ihtiyaç sahibi ve gelir düzeyi düşük yurttaşlara her sabah toplam 85 bin 577 porsiyon sıcak çorba dağıtımı yapıldı.

HİÇ KİMSE YATAĞA AÇ GİRMESİN

Seyhan'da hiç kimsenin yatağa aç girmemesini sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Akif Kemal Akay, "Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmamak için çalışıyoruz. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın önemli bir bölümünü yoksullar oluşturuyor. Covid 19 salgını ve ekonomik koşullar nedeniyle evlerine ekmek götürmekte zorlanan çok sayıda vatandaşımız olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Seyhan'da aşevleri büyük bir ihtiyaç haline geldi. Aşevlerimizde pişen sıcak yemekler ve çorbalarla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yatağa aç girmemesini sağlayabilirsek ne mutlu bize" dedi.