19.03.2022

SEYHAN'DAN YENİDOĞANLARA VE ANNELERİNE DESTEK PAKETLERİ

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesinin halka dokunan "sosyal belediyecilik" anlayışına uygun olarak hayata geçirdiği "Hoş geldin bebek" paketi ve "Anne Hakkı" lohusa çantası uygulamalarıyla hem bebeklerini kucaklarına almış olan yeni anne-babaların mutluluğu artırıyor hem de aile bütçesine katkı sağlanıyor.

"Hoş geldin bebek" ve "Anne Hakkı" lohusa çantası projelerinin uygulaması için doğum kayıtlarını takip eden Seyhan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri yeni doğan bebeklerin ailelerine "sürpriz" ziyaretler gerçekleştiriyor. Ayrıca yeni bebek sahibi aileler de Sosyal İşler Müdürlüğünü arayarak her iki uygulamadan faydalanabiliyor.

"HOŞ GELDİN BEBEK" YAŞAMA SIRASI SENDE

Gerçekleştirilen sürpriz ziyaretlerde Başkan Akay'ın "hayırlı olsun" dileklerini çiçeği burnunda anne ve babalara ileten ekipler, içerisinde ıslak mendil, emzik, penye battaniye, alt açma bezi, ateş ölçer, bebek şampuanı, tırnak makası, ürün taşıma çantası, yeni doğan bebek takımı, bebek banyo havlusu ile tebrik kartının bulunduğu "Hoş geldin bebek" paketini ailelere teslim ediyor.

"ANNE HAKKI" LOHUSA ÇANTASI

Ayrıca ilk kez Seyhan'da gerçekleştirilen uygulamayla, içerisinde göğüs pedi, göğüs kremi, şampuan, tarak, diş fırçası, diş macunu, hijyenik ped, ürün taşıma çantası, havlu, ıslak mendil gibi annelerin doğum sonrası tüm ihtiyaçlarını içeren "Anne Hakkı" Lohusa Çantası da annelere armağan ediliyor. 

 "İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE BERABERİZ"

Belediyelerin doğumdan, ölüme kadar halkın yanında olduğunu belirten Başkan Akay, Seyhan'da doğum oranlarının oldukça fazla olduğuna dikkati çekti.

"Hoş geldin bebek" paketi ile "Anne Hakkı" lohusa çantası projelerinin halkın ihtiyacına yönelik geliştirildiğini aktaran Başkan Akay, "Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen proje kapsamında gerçekleştirilen ziyaretlerle anne-baba olmanın heyecanını yaşayan çiftlerimizi kutlayıp, hem bebeklerin hem de annelerinin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa katkıda bulunuyoruz. İnsanı temel alan anlayışımızla iyi günde de kötü günde de vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.