SEYMER NEDİR?

SEYMER (Seyhan Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi), Seyhan bölgesinin çeşitli mahallelerinde 10 merkeziyle, Adana halkının tüm kesimlerine hitap eden, kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, engellisiyle onları kucaklayan bir toplum hizmetidir.

SEYMER kişisel gelişimden, meslek edindirmeye uzanan geniş bir yelpazede, 50’yi aşkın branşta, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Hayat Boyu Öğrenme Hizmeti kapsamında Halk Eğitim Merkezleri iş birliği ile Seyhan halkımıza ücretsiz eğitim olanağı sağlamaktadır.

Özellikle örgün eğitim fırsatlarından yararlanamayanların eğitim ihtiyaçlarına karşılamak için, herhangi bir yaş sınırlaması yapmadan merkezlerimizde eğitim vermekteyiz. Bireylerin kişisel, mesleki, kültürel, kentsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak kent kültürü ve büyükşehirde yaşama konusunda donanımlarını artırarak, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanımlı hale getirmeyi hedeflemekteyiz. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızın canlandırılıp yaşatılması, geliştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması da en önemli ilkelerimiz arasındadır.

Çoğunluğunu kadınların ve gençlerin oluşturduğu SEYMER kursiyerlerinin bir sonraki aşamada üretim ve istihdama katılımının artırılması için çeşitli etkinlikler yaparak, emeğin üretime dönüşümüne katkı sağlamaktadır.

Sosyal hayatın ve yeşil alanın kısıtlı olduğu mahallelerde, SEYMER, çocuk oyun odaları, engellilere uygun hale getirilen altyapısı, kadınlara verilen bilinçlendirme seminerleri, kadınlara ve yaşlılara yönelik sosyal aktiviteleri ile de halkın tüm kesimleri için nefes alacak bir alan yaratmakta, hayata renkli bir pencere açmaktadır.

“SEYMER ÇOCUK ODALARI”

SEYMER merkezlerimizde açılan çocuk oyun odalarıyla; yıl içerisinde çeşitli kurslara katılan anneler, artık çocuklarını güvenli bir mekâna bırakabilecekler.

Seymer çocuk oyun odalarında çocuklar, konusunda uzman eğitmenlerle, yaşıtları ile birlikte nitelikli zaman geçirerek, sosyal, duygusal, fiziksel ve zihinsel birçok beceri kazanacaklar.

Çocuklar güvenli bir alanda hem oynuyorlar hem öğreniyorlar…

KADINLAR SEYMER’LE SOSYAL HAYATA KATILIYOR…

SEYMER’lerimizde düzenlenen mahalleliye yönelik etkinliklerle

ve tüm SEYMER kursiyerlerine açık Adana genelini kapsayan etkinliklerimizle

Kadınlar bir araya geliyor, paylaşıyor, eğleniyor, emeğini üretime dönüştürüyor.