Cüneyt PATIR

Cüneyt PATIR, 1968 yılı Adana doğumludur. Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İşletme” Bölümünden mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı “Muhasebe” Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

1990 yılında iş hayatına atıldı. “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir” ve “Bağımsız Denetçi” olarak profesyonel iş hayatını yoğun bir tempo ile sürdürdü. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesinde “Yeminli Bilirkişi” olarak görev aldı. Aynı zamanda bu faaliyetlerine paralel olarak özel sektörde; Otoyol İnşaat Müteahhitliği, otomotiv, tekstil ürünleri imalat ve ihracat ve proje danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortak ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

 Ulusal ve uluslararası sertifikalı profesyonel yönetim danışmanı olup, “İşletmelerde Vergi ve Risk Yönetimi”, “Türk Ticaret Kanunu” ve “Küçük ve Orta Boy İşletmeler (KOBİ) İçin Türkiye Finansal Raporlama Standardı” olmak üzere birçok kariyer sertifikalarına sahiptir.

2014 tarihi itibarıyla Seyhan Belediyesinde; “Başkan Danışmanı” ve “Özel Kalem Müdürü” görevlerinde bulundu. 2017 tarihi itibarıyla “Başkan Yardımcısı” görevini sürdürmektedir.

Mesleki, sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu oda, vakıf ve derneklerde görevler aldı ve çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tel: 0 (322) 4327474

E-posta: cpatir@seyhan.bel.tr