.: Seyhan Belediyesi :.

Haberin Detayı

icon

SEYHAN'DA COŞKULU YAZ SPOR OKULU AÇILIŞI

BAŞKAN TEKİN’DEN AİLELERE ÇOCUKLARINIZI SPORA TEŞVİK EDİN ÇAĞRISI SEYHAN BELEDİYESİ, 10 TESİSTE,14 BRANŞTA BİNLERCE ÇOCUĞA SPOR EĞİTİMİ VERİYOR

Seyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları açılış töreni Emre Gönlüşen Spor Kompleksi'nde yoğun katılım ile gerçekleşti. 10 tesiste, 14 farklı branşta binlerce çocuğa ücretsiz spor eğitimi verdiklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, tüm imkanları ile sporun ve sporcunun daima yanında olup geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye kararlı olduklarını söyledi.

 

 

SPORTİF ÇALIMALAR ARTARAK DEVAM EDECEK

Çocukların mutluluğu ve geleceğinin kendileri açısından çok büyük bir önem taşıdığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, " Seyhan'ımızın belirli noktalarında belediyemize ait tesislerde deneyimli antrenörler nezaretinde verilen spor eğitimlerini çok önemsiyoruz. Yaşanılan çok büyük ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşlarımız geçim sıkıntısı yaşıyor. Bizler de, sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışıyla sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler ile ailelerimize destek olmak için büyük bir özveri sergiliyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlamak, gerçek potansiyellerine ulaşabilmeleri için imkan yaratmak istiyoruz. Spor yapmak isteyen çocuklarımızın yeteneklerini değerlendirmek ve onları kötü alışkanlıklardan korumak için ilçemizde sportif çalışmaları arttırmaya devam edeceğiz." dedi.

 

 

AİLELERE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Çocukların spora yönelmesi konusunda ailelere de çok büyük görevler düştüğünü belirten Başkan Tekin, " Çocuklarımız spora teşvik edilmeli ve spor yapma alışkanlığı kazandırılmalı. Ailelerimiz ile yapılacak olan işbirliği çerçevesinde değişik branşlarda Türk sporuna yetenekli, başarılı sporcuların Seyhan'ımızdan yetişeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, yaz spor okulu açılışında kendilerini yalnız bırakmayan meclis üyelerine, mahalle muhtarlarına, spor paydaşlarına ve ailelere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

AHMET BOZAN'DAN, BAŞKAN OYA TEKİN'E TEŞEKKÜR

Seyhan Belediyesi Yaz Spor Okulu açılış törenine katılan Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ahmet Bozan da, " Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin ve ekibine böyle bir güzel imkanı Seyhan'ın çocuklarına sundukları için federasyonumuz adına teşekkür ediyorum" dedi.

 

YOĞUN KATILIM

Cimnastik ve Karate gösteriminin de gerçekleştiği açılışa Seyhan Belediyesi Meclis Üyeleri,  Mahalle Muhtarları,  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ahmet Bozan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Güney İlleri Bölge Müdürü Akif Oflaz, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Engin Kanber, Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Federasyonu (AGSYF) Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, Futbol İl Temsilcisi Bülent Oymacı ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Habere Ait Resimler