Kreş Müdürlüğü

Gürselpaşa Kreşi

Gürselpaşa kreşimiz 20 Eylül 2017 tarihinde 7 sınıf ve 160 kişilik öğrenci kapasitesiyle ile açılmıştır. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında sınıf sayımız 8 oldu ve 180 öğrenci ile dönemi kapatmıştır. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında 180 öğrenci ile başlamış ve 9. sınıfımızın açılması ile birlikte şu an 180 öğrenci kapasitesi ile MEB müfredatına uygun olarak hizmet vermektedir. Hafta içi saat 08.00-17.00 arasında sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi atıştırmalıkları ücretsiz olarak verilmektedir. Kreş personelimiz; 1 kreş sorumlusu, her sınıfta 1 öğretmen ve 1 yardımcı öğretmen, 1 mutfak personeli, 1 temizlik personeli  ve 7/24 görev yapan güvenlik görevlisinden oluşmaktadır. Haftanın 2 günü spor öğretmeni ve psikolog hizmet vermektedir.

ETKİNLİKLERİMİZ

Gürselpaşa, Cumhuriyet’i Kutluyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukları olarak bu güzel bayramı coşku ile kutladık

ATA’mızı Anıyoruz. Gürselpaşa’nın minikleri 10 Kasım’da Atamızın sevdiği zeybek oyunu ile göz doldurdu, büyük alkış aldı.

Yerli Malı Yurdum Malı Herkes Onu Kullanmalı. Miniklerimize yerli malı kullanmanın önemini anlattık, tutumlu olmayı öğrendik.

Geri Dönüştürüyoruz. Tema gönüllüleri kreşimizi ziyarete geldiler. Çocuklarımıza sıfır atık ve geri dönüşüm hakkında seminer  verdiler.

Minik Eller Tema İle Doğada. Orman haftası nedeni ile çocuklarımızı Tema Vakfı ve Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü işbirliği içinde düzenlemiş olduğumuz fidan dikme etkinliğine katıldık. Çocuklarımıza bu etkinlik ile doğa ve ağaç sevgisini aşıladık.

Gürselpaşa’nın Minikleri İtfaiye Gezisinde. İtfaiyeciler haftası nedeniyle interaktif eğitimle itfaiyecilerimizin nasıl zorluklar yaşadığını, 110’u arayıp meşgul etmememiz gerektiğini öğrendik.

Minikler Kütüphane Gezisinde. Çocuklarımızın psikososyal gelişimlerine katkıda bulunmak için, Adana Devlet Tiyatrosun’da bulunan kütüphaneye gezi düzenledik.

Dünya’nın Katmanlarını Öğreniyoruz. Çocuklarımızın bilişsel gelişimine katkıda bulunuyor, eğitim setlerimizde yer alan bilgiler ile hem eğleniyoruz, hem de öğreniyoruz.

Adana Yeşiloba Hipodromunda Ata Binmeyi Öğreniyoruz. Çocuklarımızın sosyal-duygusal olan ve motor becerilerini geliştirmek için Adana yeşiloba hipodromuna gittik. Çocuklarımız atlar ile eğlenceli zaman geçirdiler.

Engelliler Haftası Etkinliğimiz. Çocuklarımız engelliler haftasında empati kurarak engelli bireyleri anlamaya çalıştılar.

İyiki Varsın Canım Annem. Minik yavrularımız anneleri ile birlikte güzel, sevgi dolu bir gün geçirdiler.

Miniklerimiz Tiyatroda. Miniklerimiz ‘Kutu’ adlı oyunu izleyerek harika bir gün geçirdiler.

Drama İle Öğreniyoruz. Güneş gibi aydınlatıyoruz. Vücudumuzla değişik şekiller yaparak hem eğleniyor, hem de öğreniyoruz.

Gürselpaşa’da Şenlik Var. Gürselpaşa Kreşimizin düzenlediği şenliklerle, çocuklarımız ve velilerimizle eğleniyoruz.

Gürselpaşa Kreşi’nin Eğitim Kadrosu. Birlik-beraberlik içerisinde sizlerin emanet ettiği yavrularımıza gözümüz gibi bakıyor, sevgi ile kucaklıyoruz