Kreş Müdürlüğü

Yeşilyurt Kreşi

Yeşilyurt kreşimiz 1 Kasım 2018 tarihinden bu yana 100 kişilik öğrenci kapasitesiyle hizmet vermektedir. Kreşimizin 5 sınıfı, bir spor odası ve yemekhanesi ile oyun parkı mevcuttur. 3-4-5 yaş grupları eğitim almaktadır. Eğitimimiz MEB müfredatına uygun olarak verilmektedir. Kreş hizmetimiz ücretlidir. Hafta içi saat 08.00-17.00 arasında sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi atıştırmalıkları ücretsiz olarak verilmektedir. Kreş personel kadromuzda 1 kreş sorumlusu, 10 öğretmen, 1 halkla ilişkiler, 2 mutfak personeli, 1 temizlik görevlisi ve 7/24 görev yapan güvenlik personelleri mevcuttur. Ayrıca haftada bir gün gelen spor öğretmeni de vardır. Kreşte bir de psikolog hizmeti sunulmaktadır.

AKTİVİTELERİMİZ

Kreş içi etkinlik ve aktivitelerimizde amaçlarımız;  dikkat geliştirme, gözlem becerisi kazandırma, kendini ifade edebilme,  el-kol-bacak-dil-göz kaslarını geliştirmektir.

Rakam çalışması ile çocukların matematiksel kavramlara aşina olması sağlanıyor.Yanı sıra ince motor kaslarının gelişimi destekleniyor.

Çocuklar bütün bilim dalları hakkında eğlenerek bilgi sahibi oluyor.

 Belirli gün ve haftalarda değerlerimizi, toplumsal yardımlaşmayı ve iletişimi öğreniyorlar.

Kreşimizde yapılan özel organizasyonlar ile çocuklar yaşayarak ve deneyerek öğreniyor.

Çocuklar hayvan sevgisini, onların yaşamlarını düzenlenen gezilerle yakından öğreniyor.

Meyveler ve sebzelerin önemini eğlenceli etkinliklerle öğreniyorlar.

Bahçe etkinliklerinde yaptıkları gözlemler edindikleri bilgilerin daha kalıcı olmasını sağlıyor.

Tiyatro etkinliklerinde öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerinin gelişimi sağlanmaktadır.